Tähefolk, Tähetari 8. sünnipäev

Tulgem kokku õekesed, 
tulgem kokku õekesed,

tulgem kokku katsomaie,

tulgem kokku katsomaie…

Kellalöökide ja nende sõnadega algas Tähefolgi esimene tants “Tulge kokku”, mil Tähetari tantsija kutsus naisrühmad ühisele tantsule. Tantsu lõpuks oli platsil neli naisrühma, kokku 50 naist. Ja nii rahvatantsurühma Tähetar 8. sünnipäevapidu „Tähefolk” hoo üles võttis.

Oleme harjunud eriliseks pidama viie ja nulliga lõppevaid sünnipäevi. Aga Covidi tõttu jäi meie 5. sünnipäev vahele ning 10ndat ei jaksanud me oodata. Seetõttu otsustasime pidu pidada hoopis 8. hooaja lõpus. Pidusse kutsusime kõik ümberkaudsed tantsijad ja kokku tuli meid palju – 10. juunil oli Nõo Muusikakooli park rahvatantsijaid täis.

Tähefolgi avakõnes tunnustas meie juhendaja Piret Pruus kõiki endiseid ja praegusi Tähetari tantsijaid, märkides, et meie kirg ja pühendumus on viinud rühma sinna, kus täna ollakse. Lisades, et kõik on võimalik, kui südamest tuleb tõeline armastus selle vastu, mida me teeme. Ja mis seal salata, üheks armastuseks on triibuseelik, pastlad, hõbesõlg ja muusika, mis kannab endas nii ürgset maalähedast jõudu kui naiselikku pehmust.

Tähefolgil vaheldusid Janne Suitsu ja Kristi Kooli folkloorsed õpitoad erinevate tantsurühmade esinemisega. Läbi õhtu hoidis meeleolu jutukas Loreida, kes hoolimata oma haigest puusast üsna kõbus oli. 

Üles astusid kõik Nõo rahva-tantsurühmad: põhjamaist graatsilisust tõi naisrühm Madelin, kaasakiskuva hoo ja energiaga keerlesid platsil Nõo Reaalgümnaasiumi noored ning nii naiselikku pehmet loomust kui krapsakust näitas Elva naisrühm Sinilind. Tantsuplatsi kaunistasid ka Nõo Vana Tantsu Klubi segapaarid, uut hingamist tõid rühma Dance Hayat’i stiliseeritud ukraina ja mustlastantsud ning nooruslikkusega võlusid vaatajaid Triiniksi neiud.

Tantsu jagus nii vaatamiseks kui kaasalöömiseks. Viimase esinemisbloki pühendasime kodule, perele ja kõigele, mis meile väärtuslik. Eriti hästi iseloomustasid seda Triiniksi pererühma suured ja väikesed tantsijad ning naisrühm Hermine. Kodu ei ole pelgalt maja, millel on aken ja uks vaid midagi, mille loojaks oleme me ise – see oli nende tantsude sõnumiks. Lõpetuseks aga tõime koos sõprusrühmaga Hermine vaatajateni meile südamelähedase ja erilise tantsu “Siia laotan südame”. Selle õppisime küll eelmisel hooajal III naiste tantsupeo tarbeks, kuid ta on jäänud nii meie kui ka vaatajate lemmikuks. Tants õhkab hetkedest, mis on elus ilusad – olgu nendeks siis päiksekiired aknalaual, paljad jalad puitpõrandal, kohvi lõhn, lõkkeõhtud, virmalised taevas või mõni muu eriline hetk meie igaühe elus.

Pärast ametliku osa lõppu jätkus tantsu hiliste õhtutundideni Popside ja Väägvere külakapelli saatel.

Pargi allee äärde riputatud pildinäitusega andsime edasi ka väikese läbilõike Tähetari erinevate hooaegade üritustest, saadud emotsioonidest ja toredatest hetkedest. Kohvi ja koogi eest hoolitses Anne-Ly koogikoda ning lõbusad maalingud tõi väikeste vaatajate põskedele Nõo Noortekeskus.

Aitäh sulle hea tantsija, kuulaja ja vaataja, et aitasid teha meeldejäävaks meie 8. sünnipäeva.

 

 

Tähefolgi toetajad: Kohaliku Omaalgatuse Programm, Nõo Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital.

Samuti Ann Esko-Mägi, Anne Design, Cautes AS, Elis Kikka, Järiste Veinitalu, Järveveere Mesila, Katrin Kask, KV Savikoda, Loomekillud OÜ, Maagialooja OÜ, Metec, Nõo Kultuurimaja, Nõo Lihatööstus OÜ, Nõo Muusikakool, Nõo Noortekeskus, Nõo Spordikool, Nõo Vallavalitsus, Palu Puhkekeskus, Roosiku šokolaadivabrik, Tartu Mill AS, Tartu Terminal AS, Viinamärdi talu.

Kniks, kraaps ja kummardus vabatahtlikele: Andri, Hele Liis, Kalle, Keit, Kertu, Mattis, Meelis, Rasmus, Säde Riin, Toomas, Tuule, tähetarid.

Vaata pildigaleriid siin.

tahetarid@gmail.com

+372 5557 1684

Rahvatantsurühm Tähetar